"Монтана" почна с равенство в летните контроли, Илия Русинов с 2 гола в Етрополе

"Монтана" почна с равенство в летните контроли, Илия Русинов с 2 гола в Етрополе В първата си контролна среща от лятната предсезонна подготовка "Монтана" завърши наравно 2:2 с ЦСКА 1948 II.
Мачът се игра в Етрополе.
Три от новите попълнения Борислав Вакадинов, Уилфред Коуакоу и Даниел Кабанелас започнаха в стартовия състав, а от тези, които са на проби само украинският защитник Микола Ярош бе включен в него. Той обаче се контузи в средата на първото полувреме и бе заменен от Калоян Митев.
Треньорът на монтанци Петър Колев пусна в игра и присъединилите се в последния момент към отбора Симон Фанта и Виктор Добрев. Първият е французин и действа по левия фланг на атаката. Добрев пък е роден през 2005 година, юноша е на "Левски" (София) и е вътрешен полузащитник.
Първата ситуация се гол се откри пред Даниел Кабанелас в 18-та мин., но вратарят спаси силният му шут. Малко след това и стражът на монтанци Юлиян Весков се намеси решително. В 34-та мин. влезлият на неговото място Васил Симеонов обаче бе безпомощен при един удар от близо. В 40-та мин. Даниел Кабанелас комбинира с Илия Русинов и той възстанови равенството. Секунди преди почивката отново Русинов се разписа за 2:1, след асистенция на Калоян Митев.
През второто полувреме и в двата отбора бяха направени много смени, а "Монтана" допусна втори гол веднага след подновяването на играта. В 84-та мин. удар на Виктор Добрев срещна гредата при едно от малкото положения пред двете врати.

"Монтана": Юлиян Весков (30-Васил Симеонов), Борислав Вакадинов, Никола Борисов, Микола Ярош (21-Калоян Митев), Денис Динев, Уилфред Коуакоу, Стивън Кирилов, Александър Тодоров, Филип Ежике, Илия Русинов, Даниел Кабанелас (Никола Кръстев, Костадин Илиев, Антон Тунгаров, Стефан Каменов, Петър Атанасов, Кристиян Тасков, Владислав Цеков, Симон Фанта, Стилиян Спасов, Виктор Добрев, Кристиян Албертов). Треньор: Петър Колев.
22.06.2024, 18:16 часа