"Монтана" не се даде на 12-ия в Румъния, Фичо с първи гол в летните контроли

"Монтана" не се даде на 12-ия в Румъния, Фичо с първи гол в летните контроли "Монтана" започна с авторитетно равенство серията си от контролни срещи на лагера в Банско.
Монтанци, които бяха водени от треньорския тандем Христо Захариев-Христо Стаменов, завършиха 1:1 с 12-ия в елита на Румъния "Политехника" /Яш/.
Мачът се игра на един от отлично подържаните терени на „Евима“, а на съседния ЦСКА победи с 2:0 "Крумовград", който монтанци ще срещнат в събота, 29 юни.
Тимът от Северната ни съседка поведе още в третата минута, когато капитанът на отбора Михай с ефектен шут с левачката от границата на наказателното поле изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл. Монтанци поизравниха играта и в 17-та мин. Борислав Вакадинов се включи отлично по дясното крило и намери непокрит в пеналта Филип Ежике и той възстанови равенството. Малко след това Фичо комбинира със Стивън Кирилов, но ударът му премина покрай гредата.
Футболистите на "Политехника" /Яш/ започнаха по-активно и второто полувреме и на два пъти вратарят Юлиян Весков трябваше да се намесва решително. След това "Монтана" отново намери верния ритъм, не допусна нови опасности пред вратата си и до края мачът бе равностоен.

"Монтана" 1 полувреме: Васил Симеонов, Борислав Вакадинов, Денис Динев, Калоян Митев, Костадин Илиев, Уилфред Коуакоу, Стивън Кирилов, Антон Тунгаров, Филип Ежике, Илия Русинов, Симонс Фанта. Треньор: Христо Захариев.

"Монтана" 2 полувреме: Юлиян Весков, Петър Атанасов, Денис Динев, Костадин Илиев, Никола Борисов, Виктор Димов, Кристиян Тасков, Стефан Каменов, Стивън Кирилов, Александър Тодоров, Даниел Кабанелас (Владислав Цеков, Радослав Славчев, Кристиян Албертов, Иван Томов). Треньор: Христо Стаменов.
27.06.2024, 18:07 часа