"Локо" /Мездра/ елиминира "Несебър" и се класира за 1/16-финалите на турнира за Купата на България

"Локо" /Мездра/ елиминира "Несебър" и се класира за 1/16-финалите на турнира за Купата на България ОФК Локомотив (Мездра) победи с 4:3 след продължения и изпълнение на дузпи втородивизионния ОФК Несебър в среща от втория предварителен кръг на турнира за Купата на България и се класира за 1/16-финалите на клубната надпревара. В редовното време и след продълженията двубоят на градския стадион в Мездра завърши при резултат 0:0.
Като цяло мачът беше равностоен и предложи на зрителите здрава битка по целия терен. Домакините, в чиито състав липсваха 5-ма основни футболисти, създадоха повече чисти положения от своя съперник и в крайна сметка напълно заслужено продължават в следващия етап на турнира.
През първото полувреме локомотивци отправиха няколко опасни удари. Вратарят на гостите Мартин Каишев отрази изстрелите от средна дистанция на Михаил Бешев и на Кристиян Димитров, а Ивайло Дудушки и капитанът Ваньо Иванов стреляха покрай вратата. Опитният Пламен Димов и украинецът Олександър Кожевников от несебърци също изпробваха своя мерник, но ударите им преминаха извън целта.
Секунди след почивката Кристиян Димитров стреля от границата на наказателното поле в десния страничен стълб, а в 59-ата минута Ваньо Иванов направи хубав самостоятелен рейд в пеналта, но би по диагонала на сантиметри от дясната сглобка на вратата.
Най-красивият момент в срещата дойде в 10-ата минута на първото продължение, когато влезлият в игра след антракта Николай Ганчев отправи ювелирен изстрел от около 25 метра в горния ляв ъгъл, стражът на „небесносините“ обаче плонжира и изби в корнер.
До края на продълженията се запомниха ударите на Гроздан Илиев и на Кристиян Димитров от статично положение, които преминаха покрай вратата.
Така се стигна до рулетката на дузпите, при която късметът се усмихна на „железничарите“. Точни за домакините при изпълнението на 11-метровите удари бяха Михаил Бешев, Кристиян Димитров, Гроздан Илиев и Николай Ганчев, а за гостите - Нуретин Пюскюлю, Никола Гелин и Пламен Димов. Единственият пропуск за ОФК Локомотив направи Васил Сапунджиев, който стреля високо над врата, а вратарят на мездренци Цветелин Ставрев парира ударите на Венцислав Христов и на Валентин Сливов.
ОФК Локомотив (Мездра) игра в състав: Цветелин Ставрев, Ваньо Иванов (кап.), Васил Сапунджиев, Кристиян Атанасов, Деян Иванов (73 мин. Емил Мандев), Михаил Бешев, Кристиан Грозданов (90+1 мин. Иван Аспарухов), Гроздан Илиев, Кристиян Димитров, Ивайло Дудушки (90+1 мин. Иван Кирилов) и Асен Русинов (81 мин. Николай Ганчев); старши треньор - Николай Нинов.
В останалите срещи от втория предварителен кръг на турнира за Купата на България се получиха следните резултати:
• Вихрен (Сандански) - Миньор (Перник) 1:2,
• Оборище (Панагюрище) - Спартак (Плевен) 2:1 след продължения (в редовното време 1:1).
Така на 1/16-финалите, в които ще се включат и отборите от Първа професионална лига, съперници ще бъдат: