Ох, как боли! ЦСКА 1948 размаза "Ботев" насред Враца

Ох, как боли! ЦСКА 1948 размаза "Ботев" насред Враца ЦСКА 1948 постигна категорична победа с 3:0 при гостуването си на "Ботев" /Враца/ в мач от седмия кръг на efbet Лига.
Бирсент Карагарен даде аванс на столичани още в осмата минута, а Евгений Сердюк добави две попадения в добавеното време на първата част и в 68-ата минута.
С успеха момчетата на Валентин Илиев събраха 9 точки на деветото място във временното класиране, докато възпитаниците на Тодор Янчев са 12-и с 6. В следващия 12-и кръг, който е след паузата за националните отбори ЦСКА 1948 приема "Левски", а "Ботев" е домакин на "Спартак" /Варна/.
В четвъртата минута Мартин Ачков получи топката отляво и я върна назад за Мартин Смоленски, който нанесе удар от движение, но изстрелът му премина покрай вратата на ЦСКА 1948.
В осмата минута ЦСКА 1948 излезе напред в резултата. Радослав Кирилов проби отляво, топката му бе отнета, но след рикошет Меси Биатумусока върна назад с глава, а Бирсент Карагарен изпревари Федерико Бариос и прати топката в мрежата - 0:1.
Гостите имаха добра възможност за второ попадение в 14-ата минута, когато Карагарен намери Парвиз Умарбаев, а той нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но прати топката покрай вратата на Ботев Враца. Три минути след това Бариос улови далечен удар на Талис.
В 26-ата минута "Ботев" до първото си по-добро положение в мача, след като Браян Переа се обърна добре и нанесе изстрел от границата на наказателното поле, но Петър Маринов внимаваше и се справи. Десет минути след това Маринов улови безпроблемно далечен шут на Смоленски.
В добавеното време на първата част ЦСКА 1948 реализира и второ попадение. Емил Ценов пусна изключително извеждащо подаване за Радослав Кирилов, който остана сам срещу Бариос и без капка егоизъм продължи за Евгений Сердюк, а той на празна врата покачи на 0:2.
В 57-ата минута Евгений Сердюк овладя топката в наказателното поле и подаде за Бирсент Карагарен, който опита удар от близка дистанция, но в последния момент бе блокиран от бранител на врачани. В 65-ата минута Карагарен стреля, но Чавдар Ивайлов сложи тялото си на пътя на топката.
Две минути след това, от последвалия ъглов удар Радослав Кирилов получи топката, нагласи си я и нанесе много опасен удар към горния ляв ъгъл, но Федерико Бариос се отлични със страхотно спасяване.
В 68-ата минута Бирсент Карагарен пусна страхотно подаване по въздух за Евгений Сердюк, който се освободи от опеката на своя пазач и нанесе мощен удар към близкия горен ляв ъгъл, като не остави абсолютно никакви шаносве на Бариос за реакция - 0:3. Голът бе разгледан от ВАР за засадата на украинския нападател, но такава нямаше.
В 74-ата минута "Ботев" стигна до най-чистото си положение. Влезлият от пейката Иван Василев се озова сам срещу Петър Маринов, който запази концентрация и отази изстрела му в близкия ъгъл. От последвалия корнер Браян Переа вкара топката в мрежата, но първо извърши нарушение срещу Маринов, а след това и игра с ръка, така че голът не бе признат.
В 85-ата минута гостите можеха да реализират четвърто попадение, след като появилият се от резервната скамейка Марио Илиевски остана сам срещу вратаря Бариос, но нанесе удар право в тялото му.
В третата минута от добавеното време Марио Илиевски намери Бирсент Карагарен на празна врата, а той не сбърка и се разписа, но попадението не бе признато, тъй като в началото на атаката Емил Ценов фаулира Иван Василев, а ВАР забеляза това нарушение.

"Ботев" (Враца) - ЦСКА 1948 0:3

0:1 Бирсент Карагарен (8)
0:2 Евгений Сердюк (45+1)
0:3 Евгений Сердюк (68)

"Ботев" (Враца): 34. Федерико Барио – 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов (46- 8. Даниил Кондраков), 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (к), 20. Меси Биатумусока, 21. Бубакар Траоре (73 - 7. Иван Василев), 22. Антоан Стоянов (46 - 15. Мирослав Маринов), 24. Мартин Смоленски (46- 17. Чавдар Ивайлов), 25. Деян Лозев, 33. Стефан Цонков
Резерви: 1. Любомир Василев – 7. Иван Василев, 8. Даниил Кондраков, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 29. Мартин Бачев, 32. Мартин Дичев, 70. Дилян Георгиев, 97. Владислав Найденов
Треньор: Тодор Янчев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 19. Стив Фуртадо, 91. Райън Бидунга (46 - 6. Радослав Илиев), 14. Теодор Иванов, 39. Парвиз Умарбаев (88 - 61. Октавио), 28. Неделко Пишчевич (76 -58. Марто Бойчев), 7. Талис, 21. Емил Ценов, 9. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк (84 - 40. Марио Илиевски), 10. Радослав Кирилов (К)
Резерви: 12. Леви Нтумба – 6. Радослав Илиев, 11. Касиано Бузон, 16. Мартин Атанасов, 26. Ивайло Марков, 40. Марио Илиевски, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио, 99. Марио Топузов
Треньор: Валентин Илиев