"Монтана" отлетя с трите точки от „Гнездото на орлите“

"Монтана" отлетя с трите точки от „Гнездото на орлите“ Отборът на "Монтана" премина победоностно през Разград, побеждавайки с 2:1 дубъла на "Лудогорец". Филип Ежике и Виктор Добрев подчиниха домакините на техния стадион „Гнездо на орли“, през първото полувреме, Хюсеин Кельовлуев върна едно попадение от дузпа след почивката.
С успеха си възпитаниците не треньора Танчо Калпаков дръпнаха с 5 точки на основните си конкуренти в битката за елита и се доближиха само на 4 т. от лидера "Пирин" (Благоевград), преди големия сблъсък между двата отбора на 18 октомври, на стадион „Огоста“ (14:15 часа).
"Монтана" изигра най-силното си първо полувреме от началото на сезона, което бе белязано и с два красиви гола, отбелязани само в рамките на три миинути. Първо в 35–мин. Антон Тунгаров спечели едно единоборство в половината на домакините и изведе в коридор Филип Ежике. 22-годишният нигерийски нападател се изтреля между двама защитника на съперника и с удар по диагонал не остави никакъв шанс на вратаря Умут Хабил. 180 секунди по-късно Виктор Добрев покачи с неспасяем шут с левачката в горния десен ъгъл.
Монтанци наложиха тотална домиинация до почивката и при малко късмет можеха да направят разликата по-голяма. Фичо на два пъти пропусна, а още на няколко пъти негови набези бяха спени с решителни намеси от Атанас Пемперски, син на бившия защитник на "Монтана" Димитър Пемперски. В 24-та мин. Димитър Буров и Александър Тодоров разиграха от ляво, последва центриране в наказателното поле, но удара с глава на Никола Борисов премина покрай вратата. Домакините също имаха една добра възможност за гол, но вратарят Васил Симеонов спаси шута на Хюсеин Кельовлуев.
През второто полувреме "Лудогорец" II се опита да се върне в мача, но стигна само до почетен гол. В 74-та мин. главният съдия Иван Иванов отсъди дузпа за игра с ръка на Галин Минков, а Кельовлуев бе точен от бялата точка.

Стартови състави:

"Лудогорец" II: Умут Хабил, Наско Янев, Атанас Пемперски, Симеон Шишков, Николай Николов, Методий Стефанов, Петър Караангелов, Димитър Иванов, Росен Иванов-кап., Хюсеин Кельовлуев, Петър Кирев. Треньор: Захари Сираков.

"Монтана": Васил Симеонов-кап., Борислав Вакадинов, Никола Борисов, Димитър Буров, Денис Динев, Костадин Илиев, Уилфред Коуакоу, Антон Тунгаров, Александър Тодоров, Филип Ежике, Виктор Добрев. Треньор: Танчо Калпаков.

08.10.2024, 12:36 часа