"Монтана" с първа загуба за сезона, Илия Русинов изпусна дузпа

"Монтана" с първа загуба за сезона, Илия Русинов изпусна дузпа Отборът на "Монтана" допусна първата си загуба за сезона.
Нанесе му я в първата среща от Х кръг на първентвото на Втора лига "Спартак" (Плевен).
След като за 810 минути възпитаниците на треньора Танчо Калпаков бяха инкасирали едва два гола сега получиха толкова само в разстояние на седем минути. Преслав Антонов (27) и Даниел Стоянов (34) се разписаха във вратата на Васил Симеонов, а дълбоко в добавеното време Виктор Добрев вкара почетното попадение за гостите.
Монтанци взеха инициативата още в началото на мача, но първата опасност дойде точно пред тяхната врата. В 14-та мин. Преслав Георгиев отправи далечен удар, който бе избит от вратаря Васил Симеонов, а при добавката Преслав Антонов стреля право в ръцете на Симеонов. Шест минути по-късно Иван Бакалски спъна отзад Илия Русинов в наказателното поле, главният съдия Мартин Марков не се поколеба да посочи бялата точка, а от нея потърпевшият изпрати топката в напречнаата греда, тя се върна отново на полето, където Антон Тунгаров я насочи във врататата, но пред голлинията Димитър Калчев успя да изчисти.
Това като че ли укрили домакините и в 27-та мин. те поведоха в резултата. Тогава Преслав Антонов засече с глава центриране почти от центъра на Слав Петков и прехвърли стража на гостите. След още шест минути Даниел Стоянов удвои. Бившият защитник на "Монтана" се разписа с глава, след като успя да изпревари Галин Минков и Денис Динев.
Гостите заиграха с четирима в защита след влизането на Димитър Буров веднага след почивката. Именно той намери Филип Ежике в 54-та мин., но ударът му с глава бе неточен. Три минути по-късно отново Ежике си спря майсторски топката, но би високо и покрай вратата.
В 62-та мин. Антонов можеше да направи резултата класически, след като получи извеждащо подаване от Васил Шопов, но Галин Минков се намеси решително и изби в корнер.
В 76-та мин. Филип Ежике с пета преодоля Стоянов, нахлу в наказателното поле, но диагоналният му шут премина покрай десния страничен стълб. В последната минута на редовното време продължителн разиграване пред наказателното поле на плевенчани завърши с неточен шут на Стефан Каменов.
В четвъртата минута на петминутното продължение "Монтана" успя да намали. В попадението участваха влезлите като резерва Даниел Кабанелас и Виктор Добрев. Първият центрира почти от аутлинията от ляво, а Добрев засече с глава в мрежата. За нещо повече от почетна загуба обаче монтанци нямаха време.

"Спартак" (Плевен) – "Монтана" 2:1

"Спартак": 12.Боян Дишков, 21.Димитър Калчев, 26.Даниел Стоянов, 19.Яни Пехливанов, 16.Иван Бакалски, 66.Слав Петков, 8.Руси Чернаков (90+1-18.Мишел Таиров), 22.Преслав Георгиев (88-9.Ивелин Николеав), 24.Преслав Антонов, 10.Васил Шопов-кап., 11.Християн Петков. Треньор: Красимир Бислимов.

"Монтана": 30.Васил Симеонов-кап., 20.Борислав Вакадинов, 4.Никола Борисов, 17.Галин Минков, 6.Денис Динев (46-21.Димитър Буров), 24.Уилфред Коуакоу (68-22.Стефан Каменов), 10.Александър Тодоров, 23.Антон Тунгаров, 9.Филип Ежике (83-19.Владислав Цеков), 13.Илия Русинов (58-16.Даниел Кабанелас), 11.Мартин Сораков (68-14.Виктор Добрев). Треньор: Танчо Калпаков.

Голмайстори: 1:0 Преслав Антонов (27), 2:0 Даниел Стоянов (34), 2:1 Виктор Добрев (90+4).

Главен съдия: Мартин Марков.
Асистенти: Николай Попниколов, Марин Бонев.