"Монтана" победи "Несебър" с 2:0, Фичо вкара и изработи дузпа /снимки/

"Монтана" победи "Несебър" с 2:0, Фичо вкара и изработи дузпа /снимки/ Отборът на "Монтана" записа домакински успех с 2:0 над "Несебър" и се завърна на второто място във временното класиране.
Със седмия си гол от началото на сезона Филип Ежике откри резултата в 55-та мин., пет по-късно той бе спънат за дузпа, която Димитър Буров вкара хладнокръвно. Монтанци удариха и две греди. Преди началото на мача с едноминутно мълчание бе почетена паметта на бившия вратар на домакините Цветан Тасев-Джани. Култовият страж на Септемврийска слава, който възпламеняваше публиката на стадоион „Огоста“ с атрактивните си спасявания с една ръка, почина на 76 годишна възраст.
"Монтана" се настани в полето на гостите веднага след началния съдийски сигнал и още в 6-та мин. шут на Филип Ежике бе блокиран в корнер. В 17-та мин. отново той нахлу в наказателното поле и стреля по диагонал, но вратарят Пламен Пепеляшев изби с крак. Три минути по-късно стражът на "Несебър" спаси с крак и удара на Уилфред Коуакоу.
Гостите отговориха с бърза контраатака, която не доведе до напрежение пред вратата на Васил Симеонов. В 24-та мин. младежкият национал Мартин Сироков засече с глава центриране от дясно на Буров, но право в ръцете на Пепеляшев. Малко след това и Виктор Добрев пропусна да открие резултата. В 35-та мин. Антон Тунгаров центрира в наказателното поле, където Сороков с глава изпрати топката в напречната греда.
След почивката домакините започнаха активно и в 50-та мин. Филип Ежике направи продължителен рейд от ляво завършил с удар, който обаче бе в обсега на вратаря.
Пет минути по-късно "Монтана" поведе. Ежике разпиля защитата на съперника и нанесе топовен шут, при който топката се отби от напречната греда и тупна зад голлинията. След още пет Фичо бе спънат от врататаря на Несебър и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Димитър Буров не сгреши за 2:0. До края на срещата домакините заиграха малко по-прибрано без да допускат съперника си в опасна близост до своята врата.

"Монтана" – "Несебър" 2:0
1:0 Филип Ежике (55)
2:0 Димитър Буров (60-дузпа).

"Монтана": Васил Симеонов-кап., Борислав Вакадинов, Никола Борисов, Димитър Буров, Костадин Илиев, Уилфред Коуакоу, Виктор Добрев (82-Галин Минков), Антон Тунгаров, Филип Ежике, Александър Тодоров (72-Стефан Каменов), Мартин Сораков (54- Даниел Кабанелас). Треньор: Танчо Калпаков.

"Несебър": Пламен Пепеляшев, Николай Костов-кап. (64-Димитър Балинов), Нуретин Пюскюлю, Димитър Иванов, Виктор Кунев (81Антон Узунов), Никола Гавов, Валентин Сливов (81-Генчо Далев), Никола Гелин, Кристиян Парашкевов (46-Венцислав Христов), Стоянчо Велинов (64-Димитър Балинов), Коста Далев. Треньор: Николай Жечев.

Главен съдия: Любослав Любомиров.
Асистенти: Димитър Русев, Асен Крумов.

Жълти картони: Костадин Илиев (Монтана); Пламен Пепеляшев, Димитър Иванов, Никола Гелин, Стоянчо Велинов (Несебър).