"Бдин" победи във Видин "Севлиево" с 2:1 /снимки/

"Бдин" победи във Видин "Севлиево" с 2:1 /снимки/ "Бдин" /Видин/ записа ценна победа с 2:1 над "Севлиево" в дербито на 4-ия кръг на Северозападната Трета лига.
За видинчани точни бяха Кристиан Йошов (66 мин.) и Янек Кирилов (76 мин.), гостите намалиха от дузпа чрез Стилян Спасов (78 мин.).
Срещата на стадион "Георги Бенковски" предложи доста емоции на публиката, динамична игра и редица голови положения. И двата отбора се стремяха да играят бърз и техничен футбол и търсеха трите точки, но на моменти се стигаше до излишно груби влизания.
Още в третата минута централният нападател на "Бдин" Радослав Захариев се озова на удобна позиция за гол, но отблизо не успя да намери добре топката. В 11-ата минута Калоян Цветков и отново Захариев отправиха удари към вратата на гостите, но отново без успех.
9 минути по-късно опасна атака на "Севлиево" завърши с изстрел на Стилян Спасов, вратарят Васил Асенов спаси. В 26-ата минута стражът на "Бдин" отрази и точен удар с глава на Добрин Петров. Минута по-късно Стивиян Макавеев се размина с топката след опасно центриране в наказателно поле на домакините. Йошов бе изведен на стрелкова позиция от Соколов и шутира опасно в 34-ата минута, но и стражът на "Севлиево" Христо Лалев показа добър рефлекс. Минута по-късно той отрази и удар с глава на Ивайло Иванов след центриране от корнер.
В добавеното време на първата част гостите стигнаха до изгодна ситуация пред вратата на видинчани, но не успяха да отправят решаващ удар.
И през втората част головите ситуации пред двете врати се редуваха една след друга. В 50-ата минута Георги Недков обстрелва вратата на "Бдин", но Асенов акробатично изби. Две минути по-късно опасен изстрел на Макавеев премина покрай страничната греда на домакините. В 60-ата минута Спасов насочи добре топката от пряк свободен удар, но отново стражът на домакините бе на правилното място. Бдинци попариха устрема на гостите в 66-ата минута. Видинчани разиграха добре топката в предни позиции и Кристиан Йошов откри резултата с хубав удар от 20-ина метра. 8 минути по-късно Йошов опита да повтори головото си изпълнение, но този път топката премина над вратата. Домакините вкараха втория си гол в 76-ата минута. Соколов центрира от пряк свободен удар, Янек Кирилов засече с глава и оплете топката в мрежата. Гостите се вдигнаха на щурм и само две минути по-късно върнаха едно попадение. Топката срещна ръката на Ангел Цолов след опит за центриране в наказателното поле на "Бдин" и главният съдия Ивайло Данчев от Враца посочи бялата точка. Точен от 11-те метра за крайното 2:1 беше Стилян Спасов. Натискът на "Севлиево" продължи до края на срещата, но бдинци удържаха и се поздравиха с победа срещу един от най-класните отбори в групата.
"Труден противник, радостното е, че нещата, които искахме, до голяма степен ни се получиха. Искам да честитя на момчетата победата, постараха се доста. Действително беше доста трудно, но в крайна сметка сме щастливи, че срещу добър отбор успяхме да вземем трите точки. Надявам се да продължим с добрите игри. Дузпата малко ни притесни, защото само един гол остана преднината ни, но се справихме. Много съм доволен от момчетата, изключително отговорно се държаха и се стараха в тази среща", каза след мача старши-треньорът на "Бдин" Анатоли Тонов.

"Бдин" Видин: 33. Васил Асенов; 5 Ивайло Иванов; 3. Ангел Цолов; 18. Стойчо Стойков/90. Алекс Георгиев; 88. Кристиан Йошов (жк); 45. Янек Кирилов; 8. Калоян Цветков- кап.; 14. Александър Соколов (жк); 15. Константин Маринов/19. Роберто Росенов; 7. Радослав Захариев (жк); 11. Мартин Николов

"Севлиево": 76. Христо Лалев; 5. Денислав Николов; 83. Иван Пенев; 20. Иван-Йоанис Атанатос; 16. Георги Николов (жк); 6. Рикардо Дос Сантос Жоао; 22. Махамат Мади (жк)/10. Николай Георгиев; 7. Георги Недков; 45. Стивиян Макавеев; 93. Добрин Петров- кап.; 17. Стилиян Спасов

В следващия кръг "Бдин" гостува на "Академик" в Свищов.

22.09.2024, 14:00 часа