"Локомотив" /Мездра/ с убедителна победа на старта на новия сезон

"Локомотив" /Мездра/ с убедителна победа на старта на новия сезон Четвъртият през миналия сезон ОФК Локомотив /Мездра/ победи с 5:1 десетия през 2023/2024 г. ФК Ювентус 95 /Малчика/ на старта на новия шампионат в Северозападната Трета лига.
Домакините поведоха в резултата още в 9-ата минута на мача, когато централният нападател Васил Калоянов се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на противника и с добавка от непосредствена близост се разписа за 1:0.
Последваха пропуски на Сергей Георгиев и на Кристиан Грозданов от локомотивци и опасен изстрел на Мартин Милков от гостите от пряк свободен удар, отразен с вещина от вратаря на „червено-черните“ Цветелин Ставрев.
Така се стигна до 35-ата минута, когато след изпълнение на корнер отдясно Сергей Георгиев стреля с глава под напречната греда, защитникът на „черно-белите“ Владислав Христов изби топката с ръка и главният рефер Петър Иванов от Монтана посочи бялата точка, като същевременно показа червен картон на бранителя. При изпълнението на дузпата Сергей Георгиев литна вратаря на „бианконерите“ за 2:0.
След почивката мездренци продължиха да доминират на терена, пропуски обаче направиха Иван Кирилов и Васил Калоянов, а хубав изстрел от средна дистанция на Кристиян Димитров беше избит в корнер от стража на тима от Малчика Теодор Тодоров. При една от редките атаки на гостите Мартин Милков излезе на чиста стрелкова позиция, но шутира над вратата.
В 56-ата минута Сергей Георгиев беше изведен от Иван Аспарухов зад отбраната на съперника и с техничен диагонален удар направи преднината на домакините класическа - 3:0. При идентична ситуация 8 минути по-късно влезлият току-що в игра Ивайло Дудушки покачи на 4:0.
В 76-ата минута Иван Аспарухов бутна в гърдите при спряна игра противников състезател, който го провокира, за което получи директен червен картон и локомотивци също останаха с 10 човека. Минута по-късно гостите организираха бърза контраатака и Мартин Милков намали на 4:1.
Крайното 5:1 оформи Ваньо Иванов в 85-ата минута с изстрел от пеналта след асистенция на Сергей Георгиев.
ОФК Локомотив /Мездра/ игра в състав: Цветелин Ставрев, Ваньо Иванов, Васил Сапунджиев, Кристиян Атанасов /57 мин. Пламен Петров/, Давид Шакарян /65 мин. Емил Мандев/, Михаил Бешев /57 мин. Деян Иванов/, Кристиан Грозданов /46 мин. Иван Кирилов/, Кристиян Димитров, Васил Калоянов - кап. /57 мин. Ивайло Дудушки/, Сергей Георгиев и Иван Аспарухов, старши треньор: Николай Нинов.
В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Академик /Свищов/ - Партизан /Червен бряг/ 1:0, Павликени - Етър II /Велико Търново/ 6:1, Севлиево /Севлиево/ - Вихър /Славяново/ 0:0, Янтра /Полски Тръмбеш/ - Ком /Берковица/ 3:1 и Левски 2007 /Левски/ - ФК Локомотив 1927 /Дряново/ 4:1.
В сряда, 4 септември, от 18:00 часа Локо /Мездра/ гостува на четвъртодивизионния ФК Бутан в областен финал на област Враца от турнира за Купата на България, а в събота, 7 септември, от 17:00 часа - на Партизан /Червен бряг/ в среща от втория кръг на първенството в Северозападната Трета лига.

02.09.2024, 14:25 часа