Почина най-възрастният орангутан в света

Почина най-възрастният орангутан в света Най-възрастният орангутан в света - женска, която има 11 малки и общо 54 наследници, живеещи в различни точки на планетата, почина на 62-годишна възраст в австралийски зоопарк, съобщи Франс прес.
Пуан умря в зоопарка в Пърт, където живееше, откакто бе дарена от Малайзия през 1968 г.
"Тя направи толкова много за орангутаните в ограждението си и за оцеляването на вида“, заяви Холи Томпсън, която отговаря за приматите в зоопарка. По думите й програмата за репродукция на орангутани бе базирана върху нея и стана известна в целия свят. 
"Пуан оставя след себе си невероятно наследство - нейни гени притежават малко по-малко от 10 процента от орангутаните в зоопарковете по света", посочи Томпсън, цитирана от БТА.
Пуан има 11 деца и общо 54 наследници в САЩ, Европа, Австралия и в джунглата на индонезийския остров Суматра. Родена е през 1956 г. и попадна в Книгата на рекордите на Гинес като най-възрастния орангутан в света.
В природата възрастта на женските орангутани рядко надхвърля 50 години.
19.06.2018, 15:17 часа
995 1
Коментари

Фейк нюз

19.06.2018, 17:57 часа
111
124
"Почина най-възрастният орангутан в света" - Не е бе, след като оправи Западните Балкани, сеги ша прай тържествено закриване на Европрецедателството.
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha