Турция глоби няколко известни марки за обувки, използвали свинска кожа в изделията си

Турция глоби няколко известни марки за обувки, използвали свинска кожа в изделията си Министерството на търговията на Турция е наложило глоби на няколко известни марки за обувки заради това, че не са посочили, че използват свинска кожа в изделията си, информират турските медии. 
От министерството съобщиха вчера, че при проверка на етикетите на някои от обувките на марките Ню Баланс (New Balance), Ванс (Vans) и Кемпер (Camper) са установени надписи за наличието на свинска кожа, които са оставени само на английски език и по този начин не предоставят точна информация на клиентите, предаде „Джумхуриет“.
„Ако материал или компонент, който не е съвместим с религиозната принадлежност на клиентите, които го купуват, бъде използван при направата на продукт за въпросния пазар, то това трябва да бъде упоменато точно и ясно“, се казва в изявление на министерството.
От институцията налагат глоба в размер на 1,73 милиона турски лири (46 000 долара) на Ню Баланс (New Balance) и 863 580 турски лири (23 000 долара) на Ванс (Vans). В същото време Кемпер (Camper) най-вероятно ще трябва да прекрати рекламирането на свои продукти на територията на Турция. 
22.04.2025, 15:18 часа
108 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha