Видинчани излязоха на протест срещу насилието над животни

Видинчани излязоха на протест срещу насилието над животни Стотици видинчани се събраха пред Съдебната палата на протест срещу насилието над животни. Поводът са действията на насилниците от Перник, които са изтезавали и убивали животни, за да снимат видеоклипове срещу заплащане. 
"Искаме ефективна присъда", каза председателят на сдружение "Добрина, хуманност, състрадание" Юлия Иванова.
"Според мен и членовете на сдружението е най-добре да се върне смъртното наказание или поне доживотна присъда, защото след като излязат от затвора след 5-10 години, ще са по-нахъсани да убиват и отмъщава. Тези хора, както са убили животни, така утре ще посегнат и на човек", каза Иванова. Тя отбеляза, че протестиращите са и против хората, закупували тези клипове и които са изпитвали някакво удоволствие да гледат всичко това. "Защото тези двама убийци, ако не са имали публика и хора, на които да продават тези клипове, може би нямаше в такъв мащаб да извършват всичко това. Наистина трябва да има ефективни присъди не само спрямо този случай, но и спрямо всички случаи на насилие", подчерта Иванова.
Според Ваня Ставрева трябва да бъде разплетена цялата мрежа - да разберем държавите и имената на хората, които са поръчвали тези издевателства. Така да се събираме и да протестираме, когато има и издевателства и убийства на хора, защото изглежда сме по-чувствителни към издевателствата и убийствата на животните, отбеляза още Ставрева.
Протестът събра представители на неправителствени организации и много граждани, които бяха довели и домашни любимци. Те държаха плакати с надписи: „Те не могат да говорят, а ти защо мълчиш?“, „Стоп на насилието над животни“, „Ние сме техния глас“, „Видин срещу насилието“ и др./БТА
18.03.2025, 15:09 часа
234 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha