Пиянска свада, завършила по злощастен начин – така кметът на Кривина Ивайло Александров коментира случая с откритото по-рано днес тяло на мъж в нива край софийското село.
Тяло на мъж е открито заровено край Кривина, има арестувани
По думите му, жертвата не е местен жител, бил е приятел на заподозрените.
По случая няма много информация, задържани са трима души. Кметът на селото назова и двама от задържаните - Христо Крумов, известен в Кривина като Ицо Йогата, и мъж с прякора Мечо.
"Христо Крумов има криминално досие, правеше ексцесии. С кварталния полицай от година гледахме да противодействаме на това. Прекаляваше с алкохола и ставаше и вулгарен, и лесно налиташе на бой", твърди Александров.
Според кмета се касае за убийство, което е извършено в дома на Крумов след пиянска свада, след което трупът е пренесен и заровен на около 50 метра от къщата. Там към момента живеят наематели.