Експерти от АЕЦ “Козлодуй” се срещнаха с представители на INRA /снимки/

Експерти от АЕЦ “Козлодуй” се срещнаха с представители на INRA /снимки/ Експерти от АЕЦ “Козлодуй” се срещнаха с представители на INRA, научи агенция BulNews.
„Със сигурност, от моя гледна точка, тази научна визита беше продуктивна и успешна. Научихме много от инспекторите на регулатора и от допълнителните презентации на колегите от АЕЦ „Козлодуй“. Поздравления за екипа на Агенцията за ядрено регулиране. Разбрахме, че има добра комуникация и взаимодействие между регулатора и опериращите организации, организациите за техническa помощ, неправителствените организации, както и на ниво правителство и законодателна власт“, сподели в края на визитата си в АЯР, колегата Реза Джафариан (Reza Jafarian), експерт „Оценка на безопасността“ на Иранския ядрен регулатор (INRA).  
Той допълни, че ще окуражи колегите си да организират ново посещение в българския ядрен регулатор за други научни и технически посещения, тъй като техническите възможности и знанията на обучаващите са на нужното ниво, има добра работна атмосфера и колегите имат приятелско отношение, сподели още Джафариан.
В рамките на визитата си в Агенцията за ядрено регулиране, иранските представители посетиха също Техническия университет – София и Националния център по мехатроника и чисти технологии.
05.02.2025, 13:48 часа
318 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha