Вижте 10 знака, че стандартите ви в любовта са твърде ниски

Вижте 10 знака, че стандартите ви в любовта са твърде ниски Любовта може да ви накара да изпитвате различни чувства към себе си, а и към партньора си, но най-главното е да има баланс и равенство в отношенията ви, за да изпитвате удовлетворението от връзката си. Ако имате твърде ниски стандарти в една връзка (или пък прекалено високи, но тази статия е съсредоточена върху ниските) това може да попречи на способността на вас и партньора ви да изградите щастливи, хармонични отношения, които да имат потенциал в бъдеще.
Ако не гледате на партньора си като на равностоен при вземането на решения, избора на начин на живот и дългосрочните ви цели като двойка, вие няма да стигнете далеч заедно. Между вас трябва да има добро ниво на уважение, а ако то отсъства – вие няма да имате разумни очаквания относно другия човек или развитието на връзката си. Да имаш високи или ниски очаквания в любовта винаги е вредно, тъй като по-скоро води до бъдещи разочарования.
Докато стандартите за взаимоотношения са субективни и варират от човек на човек, една често срещана причина за понижаването им е... времето. Първоначално може да сте имали големи очаквания, но с течение на времето да сте осъзнали, че съвършенството е нереалистично и че са необходими компромиси.
Въпреки това е изключително важно да не правите компромис с основните си ценности. Личната несигурност, като ниското самочувствие, често кара хората да понижават значително своите стандарти, страхувайки се, че поставянето им твърде високо ще ги остави сами или необичани.
А ето и 10 начина да разберете дали вашите стандарти не са твърде ниски във връзката ви, така че да преоцените къде се намирате като индивид и като двойка и да решите кое е най-доброто за вас:

1. Постоянно правите компромиси с нуждите си
Да, страхотните взаимоотношения изискват време за преговори и вземане на решения. Понякога може да поставите другия човек на първо място, но все пак има една тънка граница, която не трябва да преминавате. Никога не трябва да имате усещането, че сякаш винаги „губите“ в споровете с половинката си или винаги поставяте нейните нужди над своите. Ако постоянно чувствате, че компрометирате желанията и нуждите си във връзката си, може би трябва да се замислите какво точно получавате от тези отношения. Никога не трябва да бъдете жертвата във връзката, пренебрегвайки собствените си нужди с надеждата, че любовта на партньора ви в крайна сметка ще стане реципрочна!

2. Не очаквате подкрепа от партньора си
Когато нещата станат трудни или се справяте с определени отговорности сами, е хубаво да можете да потърсите някого за утеха, подкрепа и грижа и често пъти този човек трябва да е вашият партньор. Въпреки това, ако той или тя не ви предлага подкрепа, а вие пък изобщо не я очаквате, може да искате да преосмислите връзката си. Да бъдеш с някого, просто за да бъдеш с някого, е много по-различно от това да бъдеш във взаимно подкрепящи се и грижовни отношения.

3. Вие сте постоянно отегчени
„Скуката“ в рамките на една връзка може да е знак, че някой има ниски стандарти по отношение на способността на своя партньор да бъде този, който внася щастие, хумор и забавление в съжителството и това може да навреди на връзката като цяло. Добре е да искате малко вълнение във връзката си!

4. Търпите липса на уважение
Ако вашият партньор демонстрира липса на уважение към вас и вие търпите това, то летвата ви в любовта явно е твърде ниска! Това е знак, че имате ниски стандарти за партньора си и че не изисквате уважение в отношенията, подценявайки собствената си стойност. Опитайте се да накарате партньора си да ви цени повече и да не ви приема за даденост. Никога не се примирявайте с неконструктивна критика или груби забележки от страна на партньора си.

5. Не ви пука за емоционалната връзка
Ако сте загрижени само за това какъв тип работа, заплата или физически качества има партньорът ви, може да си мислите, че вашите стандарти са твърде високи, но по-скоро те всъщност са твърде ниски, тъй като отхвърлят необходимостта от емоционална стойност и съвместимост.

6. Влизате във връзка твърде бързо
Ако твърде бързо влизате в сериозни, ангажирани отношения, без да разбирате истински партньора си и това, което го прави различен и специален в сравнение с другите хора, както и да го отличава  от предишните ви гаджета, това означава, че имате по-ниски очаквания за това, което заслужавате в любовта.

7. Не общувате добре с половинката си
Ако вашият партньор е „мързелив“ по телефона, имейла и по време на личните ви разговори, когато той или тя чака твърде дълго, за да отговори на съобщенията ви или е твърде оскъден с подробности, когато участва в дискусии с вас, тогава може би се примирявате с по-малко, отколкото заслужавате във връзката си. Всяка щастлива връзка се основава преди всичко на добра комуникация.

8. Мислите, че имате „място“
Ако мислите, че вашето „място“ е да си останете вкъщи, докато партньорът ви работи, или да пожертвате кариерата или плановете си за пътуване в името на партньора си, тогава може би се примирявате с по-малко в любовта, а това не е правилно.

9. Извинявате токсичното поведение на половинката си
Не трябва да минимизирате и омаловажавате значението на негативното поведение на партньора си, убеждавайки себе си, че това не е голяма работа или че всеки има недостатъци. Също така не трябва да прощавате или оправдавате лошото поведение твърде лесно. Макар прошката да е здравословна част от всяка връзка тя може да стане проблематична, когато се използва многократно за извинение на сериозни проблеми като нелоялност, емоционално пренебрегване, агресия и др. С такова поведение от ваша страна вие видимо не поставяте граници и тези проблеми вероятно ще продължат. Оправданието, омаловажаването и прошката в отношенията само ви карат да понижавате своите стандарти още повече, носейки ви по-голямо неудовлетворение и вреда в дългосрочен план.

10. Надявате се на промяна
Едно често срещано погрешно схващане, което кара хората да понижават стандартите във връзката си, е убеждението, че могат да променят партньора си. Те могат да пренебрегнат негативни поведения като непоследователност, емоционална недостъпност, неуважение, липса на амбиция или дори нечестност с надеждата, че с достатъчно любов и подкрепа партньорът им в крайна сметка ще се „оправи“.
Може да сте оптимистично настроени и да вярвате, че с усилия вашият любим може да промени негативното си поведение. Въпреки това, този начин на мислене може също да доведе до нереалистични очаквания, които да причинят разочарование и недоверие, когато този човек не успее да направи обещаните промени.
Вместо да се опитвате да промените партньор, който не отговаря на нуждите ви, по-разумно е да намерите някого, когото наистина цените такъв, какъвто е.
01.11.2024, 11:00 часа
112 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha