"Локомотив" /Мездра/ победи "Локомотив 1927" /Дряново/ с 2:1 /снимки/

"Локомотив" /Мездра/ победи "Локомотив 1927" /Дряново/ с 2:1 /снимки/ В посредствен мач "Локомотив" (Мездра) излъга отбора на "Локомотив 1927" (Дряново) с минимална победа 2:1 в петия кръг Северозападна Трета лига.
Срещата бе ръководена от гл. съдия Мирослав Михайлов.
Последният във временното класиране в групата отново бе на път да се окаже препъни камък за мездренчани. Въпреки че двубоят започна повече от добре за домакините, които още в 4-та откриха резултата. След бърза атака Сергей Георгиев напредна отляво и пусна тънък пас успоредно на малкото наказателно поле към капитана Васил Калоянов, за когото не остана нищо друго, освен да насочи топката във вратата на гостите.
Ранният гол сякаш поуспокои домакините и те понамалиха темпото. Играта се съсредоточи в центъра на терена, където последваха множество неточни отигравания и от двата отбора. Домакините наложиха териториален превес и в 17-а мин Кр. Димитров отправи силен, но неточен удар. Мездренчани опитваха да притиснат съперника, но действията им бяха безидейни и хаотични. Дори в играта на опитните играчи липсваха точност в подаванията и поглед към противниковата врата. Едва в 43-та мин. Михаил Бешев получи извеждащ пас през центъра и след самостоятелен рейд удвои резултата.
Две минути по-късно Асен Русинов се откъсна от защитниците на гостите, напредна и остана очи в очи с вратаря Василев, но ударът му попадна в тялото на стража на Дряново и пропусна най-чистото положение през първата част.
Второто полувреме започна в същото умерено темпо, но гостите от Дряново все по-често поглеждаха към врата, пазена от Хр. Георгиев. Средната линия на „бяло-черните“ в този мач все по-често се пропукваше и дряновци на няколко пъти създадоха доста напрежение пред Георгиев.
В 56-а минута наставникът на домакините Николай Нинов направи тройна смяна и в 68-та мин., влезлият като резерва Ивайло Дудушки проби отляво, но бранител на гостите изби топката в ъглов удар.
След грешка на мездренчани в центъра последва контра отдясно и резервата на гостите Ст. Манолов успя да намали резултата на 2:1. След попадението гостите станаха по-настойчиви и създадоха няколко инфарктни ситуации пред вратата на мездренчани. От своя страна домакините опитваха да изнесат играта в предни позиции, но в действията им липсваха точност и бързина. Все пак успяха да създадат още 2-ги чисти голови положения, които Иван Аспарухов и В. Калоянов наивно ги пропиляха и пропуснаха да направят победата по-изразителна.
Тези пропуски сякаш бяха потвърждение на думите на ст. треньора, че като цяло момчетата създават положения, но не ги материализират.

Наставникът на "Локомотив" (Мездра) заложи на следния състав: Хр. Георгиев, Ив. Бояджиев, В. Сапунджиев, Пл. Петров (56- Н. Ганчев), Й. Цанев (75-Ем. Панов), М. Бешев, Кр. Димитров, Ас. Русинов (75- Ив. Дудушки), С. Георгиев (90-Кр. Грозданов), Ив. Кирилов (75- Ив. Аспарухов), В. Калоянов(к).

За "Локомотив" (Дряново) играха: Н. Василев, Ст. Йорданов, Ив. Иванов, Ст. Иванов, П. Иванов, Й. Иванов, Тр. Димитров, К. Вачев, Й. Йорданов, Хр. Цонев.

Така след V-я кръг на Северозападна Трета лига отборът на "Локомотив" (Мездра) се изкачи на втора позиция във временното класиране с равен брой точки -10, с първия "Севлиево" и с голова разлика 12:5.
29.09.2024, 17:49 часа