"Монтана" с ценно равенство срещу "Добруджа"

"Монтана" с ценно равенство срещу "Добруджа" Отборът на "Монтана" си тръгна с точка от гостуването на спрягания за един от основните кандидати за елита "Добруджа".
Срещата на стадион „Дружба“ в Добрич завърши без попадения 0:0.
През първото полувреме мачът бе равностоен, като Филип Ежике пропусна на два пъти да накаже домакините. В 14-та мин. голмайсторът на монтанци се полакоми да завърши сам бърза контраатака и вместо да подаде на непокрития Петър Атанасов би право в обсега на вратаря. В добавеното време 22-годишният нигерийски нападател отново реши да шутира, вместо да потърси дебнещия на изодна позиция в наказателното поле Атанасов и изпрати топката в аут. Между тези две ситуации "Добруджа" удари греда, след изпълнение на корнер в 26-та мин.
След почивката футболистите на двата тима отново предложиха здрава битка по целия терен, като в един момент домакините наложиха превес, но стигнаха само до една опасна ситуация, при която Васил Симеонов се намеси решително и до още една греда в са,мия край на мача. Така двата отбора продължават без загуба в първенстввото, като "Монтана" запази третото място в класирането с 12 точки, а "Добруджа" е на шеста позиция с 10 т.
В следващия VII кръг на стадион „Огоста“ идва "Спортист" (Своге), като мачът е на 1 септември, от 17:30 часа.

Стартови състави:
"Добруджа": Георги Аргилашки-кап., Велислав Боев, Димитър Пиргов, Здравко Серафимов, Богдан Костов, Ивайло Климентов, Антон Иванов, Лукас Суарес, Андриан Димитров, Румен Руменов, Петър Георгиев. Треньор: Атанас Атанасов.

"Монтана": Васил Симеонов-кап., Никола Борисов, Денис Динев, Костадин Илиев, Борислав Вакадинов, Уилфред Коуакоу, Александър Тодоров, Антон Тунгаров, Филип Ежике, Илия Русинов, Петър Атанасов. Треньор: Танчо Калпаков.
25.08.2024, 20:44 часа