"Локомотив" /Мездра/ разби с 6:0 "Ювентус" /Малчика/ в приятелски мач /снимки/

"Локомотив" /Мездра/ разби с 6:0 "Ювентус" /Малчика/ в приятелски мач /снимки/ "Локомотив" (Мездра) спечели контролата с "Ювентус" (Малчика) с 6:0.
Преди началото двата отбора поздравиха кмета на Мездра Иван Аспарухов по случай 68-ия му рожден ден, а футболистите на "Локомотив" му поднесоха подарък. Срещата бе ръководена от съдийска бригата в състав: гл. съдия – Росен Гановски, с асистенти Илиян Маринов и Симеон Филов.
Срещата започна с подчертан домакински натиск, който можеше да бъде материализиран още в 10 м, когато пред вратата на гостите М. Бешев и Ив. Аспарухов разиграха две-три къси подавания в наказателното поле на гостите, след което топката попадна в С. Георгиев, който пропусна да отбележи от малък ъгъл в почти празната врата.
Седем минути по-късно капитанът Н. Ганчев напредна отдясно и центрира към вратата, а Георгиев засече с глава за 1:0. В 23 м. отново след комбинация между Ганчев и Георгиев доведе до второто попадение на сметката на Георгиев.
Резултатът стана класически в 31-та м, когато Валентин Антонов от гостите си вкара автогол за 3:0, при който резултата двата отбора се оттеглиха на почивка.
Второто полувреме започна в същото доминиращо темпо за мездренчани и в 61-ата минута влезлият във втората част на срещата Ив. Дудушки се възползва от подаване на Георгиев и покачи на 4:0. Последваха нови силни минути за играещите в бял екип в тази среща домакини и в 69-ата Асен Русинов завърши самостоятелен пробив с попадение. Той се разписа и в 75-ата минута след пас на Ваньо Иванов и оформи крайното 6:0 за отбора на Н. Христозов.
Освен попаденията, локомотивци уцелиха три пъти гредите след удари на Ивайло Дудушки, Николай Ганчев и Сергей Георгиев.
Домакините започнаха в следния състав: Цв. Ставрев, Н. Ганчев(к), В. Сапунджиев, Ем. Мандев, Пл. Петров, Ив. Кирилов М. Бешев, Д. Иванов Ас. Русинов, Ив. Аспарухов, С. Георгиев
През втората част ст. треньорът Николай Христозов пусна в игра Кр. Атанасов, Гр. Илиев, Ив. Дудушки, Т. Цонев, В. Иванов и Йоан Цанев.
За гостите играха в състав: Филип Цветков, М. Наков, В. Антоно, Вес. Габров, Вл. Тодоров, Крис Димитров, М. Трифонов, М. Маринов, Ат. Христов, Вл. Христов, Вал. Милков ( Д. Асенов, Айгюн Рустемов, Р. Батов)
11.08.2024, 18:49 часа