"Монтана" с втора загуба в контролите /снимки/

"Монтана" с втора загуба в контролите /снимки/ Отборът на "Монтана" отстъпи с 0:1 като гост на "Локомотив" (София) в последната си контролна среща от лятната предсезонна подготовка.
В сряда монтанци ще имат още една проверка, на стадион „Огоста“ срещу "Ком" (Берковица), но старши треньорът Танчо Калпаков я определи по-скоро като учебна игра, защото новакът в Северозападната трета лига ще е едва на 4-5 тренировки. Тогава ще стане и официалното представяне на отбора (19:00). За "Монтана" това е втора загуба в летните проверки.
На стадиона в столичния квартал „Надежда“ Калпаков изненада с включването на Александър Тодоров, но не в халфовата линия, а на десния фланг на защитата. Новото попълнение Борислав Вакадинов пък започна мача като ляв бек. Наставникът на монтанци размени местата на двата фланга на атаката и на Стивън Кирилов и друг от новите Виктор Добрев. Двубоят започна равностойно без опасни ситуации пред двете врати. В началото Антон Тунгаров отправи два удара, като първият премина встрани от вратата, а втория бе отразен от вратаря Александър Любенов. Три минути преди края на полувремето бе и най-чистото положение за гол, ударът с глава на Анте Аралица обаче бе неточен.
След почивката бяха направени много смени, а домакините показаха и резервния си бял екип. Резултатът бе открит в 71-та мин. Тогава Валентин Николов центрира от фаул, а Анте Аралица с глава изпрати топката неспасяемо под гредата. Малко след това Костадин Илиев напусна принудително игра след като пострада при едно единоборство с Светослав Диков.

Стартови състави:

"Локомотив": Александър Любенов, Бруно Франко, Гонсало Кардосо, Диме Димов, Селсо Рапосо, Валентин Николов, Симеон Славчев, Красимир Станоев, Юлиан Ненов, Диого Тейшейра, Анте Аралица. Треньор: Иван Колев.

"Монтана":Васил Симеонов, Александър Тодоров, Денис Динев, Борислав Вакадинов, Костадин Илиев, Уилфред Коуакоу, Виктор Добрев, Антон Тунгаров, Филип Ежике, Илия Русинов, Стивън Кирилов. Треньор: Танчо Калпаков.
14.07.2024, 16:08 часа