"Монтана" с първа загуба в летните контроли

"Монтана" с първа загуба в летните контроли "Монтана" приключи със загуба, първа за отбора от лятната предсезонна подготовка, лагера си в Банско. Воденият от Танчо Калпаков тим отстъпи с 0:2 от бронзовия медалист от последния сезон в Суперлигата на Косово "Дрита" (Гниляне). Мачът закъсня с половин час, заради съдийската бригада,  която попаднала в задръстване заради катастрофа по пътя.
Символичните гости започнаха по-активно и още във втората минута удариха греда, а малко след това вратарят Юлиян Весков спаси удара на излязал сам срещу него косоварски нападател. Монтанци отговориха с майсторско изпълнение от фаул на Владислав Цеков-Каската, преминало покрай вратата.
След почивката треньорите на двата отбора направиха много смени. Футболистите на Дрита бяха по свежи и поведоха в резултата в 69-та мин., след едно меле в наказателното поле на "Монтана", а осем минути по-късно удвоиха. Стефан Каменов бе най-близо до гол за монтанци. Първо негов удар срещна гредата, а след това вратарят на косоварите се намеси решаващо.
Това бе четвъртата проверка на "Монтана" в пиринския балкан. В предишните три монтанци направиха 1:1 с румънския "Политехника Яш" (Филип Ежике) и "Крумовград" (Виктор Добрев) и победиха с 2:1 "Пирин" (Благоевград) след голове на Стивън Кирилов и Симонс Фанта.
Днес отборът ще направи една тренировка преди обяд и след нея се завръща обратно у дома.
"Монтана": Юлиян Весков, Петър Атанасов, Денис Динев, Калоян Митев, Никола Борисов, Уилфред Коуакоу, Кристиян Тасков, Александър Тодоров, Владислав Цеков, Виктор Добрев, Даниел Кабанелас (Борислав Вакадинов, Костадин Илиев, Антон Тунгаров, Стефан Каменов, Илия Русинов, Филип Ежике, Симонс Фанта, Кристиян Албертов, Радослав Славчев). Треньор: Танчо Калпаков.
04.07.2024, 09:45 часа