"Ботев" /Враца/ загуби с 0:3 контролата с вицешампиона на Кипър

"Ботев" /Враца/ загуби с 0:3 контролата с вицешампиона на Кипър "Ботев" /Враца/ загуби с 0:3 контролата срещу вицешампиона на Кипър "Апоел" /Никозия/, която се игра в Правец.
Момчетата на Даниел Моралес допуснаха два гола през първата част и един в края на мача.
Дебют за "Ботев" направи новото попълнение Стефан Велев, който се появи в 70-ата минута. Тогава на терена се появи и намиращият се на проби френски нападател с гвинейски корени Мамаду Гюраси.
В 9-ата минута гостите отбелязаха първото попадение след удар с глава на Гавриел.
В 12-ата минута Браян Переа стреля с глава, но стражът на кипърците спаси.
След още 8 минути игра отборът от Кипър вкара втори гол. Този път Сарфо стреля, топката рикошира и влезе в мрежата на Красимир Костов.
До почивката футболистите на Даниел Моралес имаха няколко възможности. Шут на Жан-Пиер Да Силва бе спасен от вратаря, а същото се случи и след удар на Чавдар Ивайлов в 26-ата минута.
В 42-ата минута Браян Переа и Чавдар Ивайлов разиграха добре, но Переа не можа да засече топката във вратата.
2 минута по-късно Момчил Цветанов изпълни пряк свободен удар, но топката мина покрай гредата.
Малко след почивката Чавдар Ивайлов стреля опасно, но топката мина над вратата.
В 48-ата минута Даниел Генов центрира от ъглов удар, Браян Переа стреля с глава, но изпрати топката в аут.
След още 7 минути игра Переа отново стреля с глава, но вратарят на "Апоел" се справи.
Последва и удар на Диого Барбоса над вратата на гостите.
В 84-ата минута футболистите на "Апоел" вкараха и трети гол, след като се възползваха от грешка в защитата на Ботев.
3 минути преди края Митко Панов центрира, но Мамаду Гюраси се размина с топката.
В 88-ата минута Митко Панов изведе Иван Нешков в добра позиция, той стреля, но стражът изби в ъглов удар.

"Ботев" – "Апоел" /Никозия/ 0:3
0:1 Гавриел 9,