"Монтана" победи с 2:1 11-ия в елита на Румъния

"Монтана" победи с 2:1 11-ия в елита на Румъния Отборът на "Монтана" стартира с победа серията си от контролни срещи на лагера в Банско (5-17 юли).
В първата си проверка в пиринския балкан воденият от треньора Светлан Кондев тим обърна с 2:1 румънския "Академика" (Клинчени). Йордан Йорданов и Георги Манолиу бяха точни за успеха над 11-ия в елита на Северната ни съседка.
Проверката пропуснаха заради контузии вратарят Мариo Кирев, Владимир Айтов, Румен Георгиев-Джако и дошлите на проби чужденци Фидил Идрисс и Стергиос Икономикос. Младежкият национал Стефан Каменов пък се завърна в игра след травма, която не му позволи да вземе участие в предишните два спаринга със "Спортист" (Своге) 2:0 и "Левски" (Лом) 3:1.
През първото полувреме монтанци изпълниха серия от корнери пред вратата на съперника си, но без резултат. Единствената по-опасна голова ситуация бе създадена в 36-та мин., когато силен шут на най-новото попълнение в лятната селекция на Монтана Крис Гади бе спасен от румънския вратар.
На почивката и в двата отбора бяха направени по няколко смени, над спортния комплекс „Пири“ позахладня и играта живна. "Монтана" поведе в 51-та мин., когато след ювелирно изпълнение от фаул от 25 метра Йордан Йорданов изпрати топката неспасяемо под сглобката. "Академика" успя да изравни осем минути по-късно. Влезлият като резерва тийнейджър Георги Манолиу узакони превъзходството на монтанци в 81-та мин., след като се пребори с румънския вратар за една върната към него топка.

"Монтана" - "Академика" (Клинчени) 2:1

"Монтана":Петър Петров (46-Мартин Петков), Александър Башлиев (70-Алекс Тодоров), Иван Михов-кап., Димитър Буров, Даниел Стоянов, Николай Николов  (46-Стоян Предев), Крис Гади (70-Аспарух Смилков), Йордан Йорданов, Владислав Цеков (46-Росен Кръстев), Стефан Каменов 46-Атанас Карачаров), Стефан Христов (70-Георги Манолиу). Треньор: Светлан Кондев.

07.07.2021, 10:55 часа