Окончателно! Д-р Цветан Ценков спечели с 58.27% балотажа във Видин
![Окончателно! Д-р Цветан Ценков спечели с 58.27% балотажа във Видин](https://www.bulnews.bg/media/cache/article/uploads/8074277e2aa5d194adfd590dd3e1093d.jpeg)
Д-р Цветан Ценков се завръща в политиката като избран кмет на Видин, сочат окончателните данни от 100% обработените протоколи от вчерашните местни избори. Новият кмет на крайдунавския град изпревари досегашния градоначалник Огнян Ценков от ГЕРБ като получи 58.27% от гласовете на хората. За д-р Ценков са гласували 11 610 избиратели. Опонентът му Огнян Ценков успя да събере само 39.49% или 7 869 гласа.
Данните от протоколите показват, че гласувалите вчера в областния глад, които не са подкрепили нито един от двамата кандидати са 2.24% или 446 човека.
От щаба на д-р Ценков още снощи се похвалиха, че има секции където бившият кмет не е получил нито един глас в своя подкрепа, а в други разликата между двамата Ценковци е била огромна.
Снощи новият кмет на Видин - д-р Цветан Ценков заяви, че още от днес по най-бързия начин ще се организира в политическите съвети и ще поиска мощна подкрепа за Видин и Северозапада, защото, по думите му, той в момента е леко забравен и загърбен.
"Надявам се да започнем активно да работим", каза Ценков.
"В местните избори има политика в името на видинчани, а не е чиста политика, както на парламентарните избори. Имам приятели и в ГЕРБ, и в БСП и ще направя всичко възможно да убедя всички, че ще бъда изключително диалогичен. Видин е за всички ни. Искам да го върна на картата на България такъв град, какъвто е бил преди 120 години, когато сме се освободили", каза още Ценков.
04.11.2019, 08:15 часа
2093
0